Навчання для Луганської, Донецької та Миколаївської обласних прокуратур
У першій половині серпня 2024 року у Луганській (6-7 серпня), Донецькій (8-9 серпня) та Миколаївській обласних прокуратурах (12-13 серпня) спеціалісти ГО LingvaLexa провели комплексне навчання з OSINT, яке включало в себе багатоденні тренінги та кооперацію у проведенні розслідувань.

Тренінги були направлені на ознайомлення з принципами застосування та правовою базою російської системи “СОРМ” (Система технічних засобів для забезпечення функцій оперативно-розшукових заходів). Ця система є одним із основних інструментів для ведення кібероперацій, які використовуються росією у війні проти України. Учасники детально розглянули, як працює СОРМ та як його застосування впливає на інформаційну безпеку України.

Особливу увагу було приділено аналізу кейсів, зокрема, встановленню анкетних даних та пошуку фотографій осіб у відкритих джерелах. Прокурори навчалися встановлювати точну геолокацію та час за фото або відео, що є надзвичайно важливим у процесі доказування під час розслідувань.

Одним із ключових питань, що обговорювалося під час тренінгу, стала перша світова кібервійна між росією та Україною та її наслідки для міжнародної безпеки. Фахівці LingvaLexa детально розповіли про тактики, які застосовує ворог, і як захиститися від кібератак.

На завершення тренінгу учасники обговорили заходи з інформаційної безпеки та налаштування безпеки у месенджерах. Також були розглянуті методи безпечного користування застосунком GetContact та видалення особистих даних із цього ресурсу. Практична частина включала завдання на збереження інформації з відкритих джерел та використання візуалізатора для подачі результатів розслідування.

Тренінги від ГО "LingvaLexa" дали учасникам не лише нові знання, а й практичні навички, необхідні для ефективної роботи в умовах сучасної інформаційної війни. Прокурори трьох прокуратур отримали важливий інструментарій для захисту інтересів України у правовому полі.