LingvaLexa стала партнером конференції на тему дезінформації
29 жовтня конференція «Російська дезінформація: тактики, вплив та загрози національній безпеці» зібрала експертів з медіа, політики, безпеки, прав людини та представників різних релігійних спільнот для обговорення питань російської дезінформації. Проведений у Національному прес-клубі у Вашингтоні, округ Колумбія, захід став платформою для оцінки механізмів та впливу російських операцій впливу на національну та міжнародну стабільність, а також для розробки стратегій для вирішення цих викликів. Конференцію організувала Коаліція проти дезінформації, об’єднання неурядових організацій (НУО), спрямованих на боротьбу з проблемою дезінформації на різних платформах. Ця коаліція об’єднує експертів, активістів і організації з спільною метою: підтримувати цілісність інформації та демократичні цінності в умовах викликів, пов'язаних із маніпуляціями. Одним із членів коаліції є організація LingvaLexa, заснована у 2023 році для боротьби зі злочинами, пов'язаними з пропагандою, особливо з тими, що стосуються міжнародних злочинів у збройних конфліктах. LingvaLexa співпрацює з національними правоохоронними органами для підтримки їхніх розслідувань і допомоги у встановленні процесуальних дій, що відповідають міжнародним стандартам. Організація також займається підготовкою та поданням документів для міжнародних санкцій. Серед її партнерів - Інститут Аушвіц, Навчальний центр для прокурорів України та Фонд правосуддя Клуні.
Під час конференції експерти розглянули російські кампанії дезінформації, зокрема їхній вплив на урядування, виборчі процеси та релігійні свободи як на окупованих територіях, так і в демократичних країнах. Учасники обговорили роль дезінформації у формуванні сприйняття військових дій Росії та ширші наслідки для суспільної єдності.
Відкриваюча панель «Стратегічне використання дезінформації у пропаганді» охопила питання розповсюдження Росією наративів через різні канали, включаючи соціальні мережі. Експерти підкреслили труднощі у виявленні дезінформації в реальному часі та важливість перевірки фактів і відповідальності медіа у боротьбі з потоком дезінформації.
Ключові ідеї надали міжнародні експерти. Анна Вишнякова, експерт з міжнародного кримінального права і голова ГО LingvaLexa, зазначила: «Стратегія росії полягає в тому, щоб маскувати дезінформацію під виглядом розваг і журналістики— навіть вбудовуючи її у відеоігри — для впливу на сприйняття щодо України». Вона наголосила на важливості обізнаності міжнародної спільноти про ці тактики. На ще одній сесії, «Російська дезінформація та ерозія релігійних свобод на окупованих територіях і в демократичних країнах», обговорила маніпуляції з релігійними свободами та їхній вплив на суспільну єдність, з особливою увагою до регіонів, таких як Крим та Донбас. На конференції також було представлено звіт, що аналізує тактики і методи дезінформаційних кампаній, які впливають на релігійні права та виборчі процеси. Ознайомитися зі звітом можна тут: https://www.slideshare.net/slideshow/report-russian-disinformation-tactics-impact-and-threats-to-national-security-2-pdf/272830764