Подкаст від Іллі Нузова та Анни Вишнякової стосовно російської пропаганди ворожнечі
6 червня 2024 року Міжнародною федерацією прав людини (FIDH) спільно з українськими та російськими правозахисними організаціями було здійснено повідомлення відповідно до статті 15 Римського статуту Міжнародного кримінального суду. У цій заяві шість російських громадян звинувачуються в скоєнні злочину проти людяності у формі розпалювання ненависті в Україні. Повідомлення підкреслює важливість риторики ненависті в російсько-українському конфлікті та закликає до притягнення відповідальних осіб до суду. FIDH також акцентує на юридичному прецеденті переслідування за подібні злочини в міжнародних трибуналах.
Послухати подкаст можна за посиланням:
https://www.asymmetricalhaircuts.com/episodes/episode-106-russian-hate-speech-with-ilya-nuzov-and-anna-vyshniakova/
У свіжому епізоді подкасту "Asymmetrical Haircuts" спеціалісти у сфері прав людини Ілля Нузов, представник Міжнародної федерації прав людини і Анна Вишнякова, голова ГО "LingvaLexa", розповідаючи про повідомлення, виявляють шокуючі аспекти російської пропаганди ворожнечі. Вони детально розглянули механізми поширення та впливу мови ненависті у росії, а також наслідки цієї діяльності на міжнародній арені. Була розглянута нагальна потреба у притягненні до відповідальності російських пропагандистів, використовуючи універсальну юрисдикцію та звертаючись до Міжнародного кримінального суду. Це має бути комплементарним доповненням до тих справ, які розглядаються в національних українських судах і створювати багаторівневий механізм, який ефективно працюватиме проти цих пропагандистів та російської політики розповсюдження мови ворожнечі.
Подкасти «Asymmetrical Haircuts» створюють присвячені здебільшого правам людини та міжнародному гуманітарному праву. Їх ведуть журналістки Жанет Андерсон і Стефані ван ден Берг, які роблять складні юридичні теми доступними та цікавими. Вони обговорюють актуальні справи, ключові питання та розвиток міжнародних судів, часто запрошуючи експертів. Подкаст вирізняється поєднанням глибокого аналізу з невимушеним стилем спілкування, що робить його корисним і зрозумілим як для юристів, так і для широкої аудиторії.